Postavy

přehled postav: olspet

 

Merry Gentryová

- pseudonym mezi lidmi

- žije v Los Angeles

- Meredith NicEssusová, Dítě míru, Besabino prokletí, později Meredith princezna Těla – ztracená sidheská (elfská) princezna Říše kouzel, neteř královny Vzduchu a Temnoty  a krále Světla a Iluzí, pochází z Cahokie v Illinois, umí kouzlit. Její otec byl princem Plamene a Těla a bratr Temné královny.  Je poloviční smrtelnicí.  Je potomkem pěti různých božstev plodnosti

„Jsem z poloviny z temného království, ale nejsem jednou z nich. Částečně jsem z Požehnaného království, ale nepatřím do jejich zářivého davu. Jsem z části Temná sidhe, zčásti sidhe Světla, přesto si na mě ani jedna strana nedělá nárok.“ (sama MG o sobě)

„Byla jsem sidhe, takže jsem nemohla být člověk, ale zároveň jsem byla smrtelná, takže jsem vlastně nebyla ani sidhe.“ (MG)

„A já jsem člen královské rodiny. Drobný a zneuznaný, přesto jeden z nich…“ (MG)

„Bože, ty jsi ale drobeček. Můžu tě obemknout rukama“ (výstižný popis jednoho ze sidhe)

„Kdyby se mě zeptali, co jsem, řekla bych sidhe. Ani člověk, ani skřítek. Byla jsem sidhe. A kdyby to chtěli blíž specifikovat, pak Temná, v dobrém i zlém.“ (MG)

– jsem malá, měřím metr padesát, má barva vlasů je temně rudá. Ne kaštanová, ale rudá s odlesky do černa místo do hněda, jak to většinou mívají zrzky. Jako by mi někdo do vlasů naházel tmavé rubíny. U dvora se jí říká krvavě kaštanová. Pleť mám bledou a pokožku třpytivou. Musím skrývat sytou, zeleno–zlatou barvu mých očí – nosím tmavě hnědé kontaktní čočky. Skrývám jizvy po soubojích. Jedna z nich je pod mým levým ňadrem, má tvar otisku ruky. Velké, delší, se štíhlými prsty. Jizva je hnědá a vystouplá proti okolní kůži. Když má pokožka září, jizva zčerná. Můj dekolt je na sidhe příliš bujný.

– bez kouzla moje oči září jako tříbarevné drahokamy. Vnější okraj duhovek má barvu roztaveného zlata, uprostřed je nefritově zelená a těsně kolem zorniček žhnoucí smaragdová. Pokožka je čistě bílá a září jako pravé perly. Svítí jako svíčka za závojem.

 

 

FAE ŽIJÍCÍ DOBROVOLNĚ VE SVĚTĚ LIDÍ

 

Jeremy Grey

– šéf detektivní agentury (Greyova detektivní kancelář specializující se na nadpřirozené případy), šéf Marry, kouzelník

– šedý chlápek, jen o pár centimetrů menší než já. Je v nejlepších letech, jen něco málo přes čtyři sta let. Kolem očí a úzkých rtů se mu sice rýsovaly vrásky, ale jako stařec nebude vypadat nikdy. Má slabý skotský přízvuk. Na zádech má jizvy ve tvaru ruky, které v určité poloze tvoří obraz draka (baziliška).

 

Teresa

zaměstnankyně Greyovy detektivní kanceláře, mocná jasnovidka – částečně s krví sidhe, afroamerickou a taky nějakou faeskou mimo královský dvůr

– skoro metr osmdesát vysoká, štíhlá žena s vystouplými lícními kostmi, dlouhými lesklými černými vlasy a pletí barvy bílé kávy. Uši má do špičky a má tmavé oči. Její hlas byl tak nějak měkký a ženský, ale pod tím vším byla cítit síla.

 

Roane Finn

– milenec Meredith, faeské krve, roane = jeden z tuleních lidí, tulení kůže je jeho součástí, jeho druhé já. Starý několik století

– oči jsou to první, co vás na něm zaujme. Velké hnědé duhovky dominují jeho obličeji stejně jako měsíc noční obloze. Kaštanové vlasy mu splývají kolem obličeje a spadají přes límec košile nebo perfektně vykrojené červené rty. Pokožku má bílou, ale ne čistě bílou. Je vysoký jako já, takže na první pohled působí křehce. Ale tělo, které se rýsovalo pod oblečením je pevné a svalnaté. Na zádech a ramenou brázdí jeho pokožku jizvy po spáleninách.

 

Uther

– železný obr, obří fae, celým jménem Uther Podmírák

– měl bezmála čtyři metry a jeho hlava byla spíš prasečí než lidská, se dvěma zahnutými kly po stranách rypáku. Jeho velikost odpovídá spíš přerostlému zlobrovi nebo nedomrlému obrovi.

 

Ringo

– dřív člen lidského gangu mladistvých, poté částečný fae stvořený divokou magií, má dceru Amiru

– svalnatý s nelidsky dlouhými pažemi a obrovským trupem. Když se usmál, odhalil řadu ostrých zubů, jaké jsem snad viděla jen u vlka. Jejich bělost zářila oproti snědé pokožce. Čelisti měl lehce protažené, aby se mu tam zuby vešly, a zbytek poměrně lidského obličeje tak vypadal poněkud disproporčně.  

 

 

FAE Z ŘÍŠE KOUZEL

 

Královna Andais

– královna Temného království, královna Vzduchu aTemnoty, Vládkyně sidhe, sestra Essuse

– její vlasy byly téměř černé a pokožka bílá. Duhovky měly tři odstíny šedé, od velmi tmavé přes barvu bouřkových mraků po světle šedou zimního nebe. Obkrouženy tmavým líčením vypadaly neobyčejně. Měřila metr osmdesát. Pokožka jí zářila jako leštěný alabastr. Dokonale klenuté černé obočí i husté černé řasy tvořily s její pletí ohromující kontrast. Její hlas byl hluboký, sytý kontraalt.

 

Eamon

– královský choť, manžel Andais, sidhe

– černé vlasy mu v měkkých, hustých vlnách splývaly kolem bílého obličeje až ke kotníkům.

 

Princ Cel

– Princ staré krve, syn královny Andais, bratranec Meredith, zhruba tři století starý

– měl dlouhé rovné vlasy černé jako půlnoc.  

 

Doyle

– sidhle, kapitán královniny stráže, královnina Temnota, její pravá ruka. Má titul Nositel plamene bolesti, Baron mlsný jazýček. Není urozené krve, ale míšenec

– jeho kůže nebyla hnědá, byla černá. Vypadal jako vytesaný z ebenu. Lícní kosti byly vystouplé a vysoko posazené a bradu měl na můj vkus trochu moc špičatou. Byl samá hrana a temnota. Hlas měl stejně temný jako kůži. Byl dostatečně hluboký, aby mi rezonoval až v kostech. Jeho vlasy vypadaly ostříhané úplně nakrátko, ale nebyly tak tmavé jako pleť. Věděla jsem, že nejsou tak krátké, jak se zdá, právě naopak. Vždy mu v silném a pevném copu splývaly po zádech až ke kotníkům. Takto stažené odkrývaly jeho špičaté uši. Diamanty zdobily jeho boltce, a vedle nich byly zasazené tmavé drahokamy téměř v barvě jeho pokožky. Až nahoru, kde se boltec stáčel do měkké špičky, mu stoupaly malé stříbrné kroužky. Jeho břicho bylo ploché a na hrudi měl mohutné hladké svaly. V levé bradavce měl stříbrný kroužek.

 

Galen

– jeden z nejmladších členů královské stráže, měl zhruba sto let, míšenec – otcem byl skřítek, matka sidhe

– byl oblečen do vrstev zelených odstínů a bílé. Jeho vlasy byly světle zelené a v krátkých vlnách mu spadly kousek pod uši, až na jeden dlouhý copánek.  Měl sto osmdesát centimetrů, hruď měl porostlou tmavě zelenými, skoro černými chlupy. Pleť měl bílou se světlounce zeleným podtónem, takže vypadala jako perlově bílá nebo snově zelená. Oči měl barvy jarní trávy, lidštější než moje tekuté smaragdy. Ale ten zbytek, ten zbytek byl jedinečný, že to nelze popsat slovy. Rty měl plné a měkké.

 

Barinthus

– jeden z čistokrevných sidhe Starého království. Polobůh. Kdysi uctívaný jako bůh moře. Šest tisíc let starý padlý bůh.  Nejbližší rádce a přítel otce Meredith. Stvořitel krále, člen královské stráže

– jeho vlasy měly snad všechny barvy moří a oceánů. Barvy se měnily podle dopadu světla, míchaly se do sebe, jako by ani nešlo o vlasy. Pleť měl alabastrově bílou, jako já. Oči měl modré, ale zorničky měly tvar černých štěrbin. Věděla jsem, že má v oku průhlednou membránu, něco jako druhé víčko, které mu překrylo oči vždycky, když byl pod vodou. Měřil něco přes dva metry. Rozpuštěné vlasy kolem něj vlály jako druhý plášť. Mezi prsty na rukou měl tenkou blánu.

 

Frost

– Doylův zástupce (člen stráže), královna mu říká Vražedný Frost, Vražedný Mráz

– byl stejně vysoký jako Doyle. Vlasy mu spadaly až ke kotníkům, jako blýskavý závěs a byly stříbrné, jako lamel na vánočním stromku. Pleť měl stejně bílou jako já. Oči měl světle šedé jako zimní obloha před bouřkou. Jeho rysy byly ostře řezané a arogantně hezké a měl neuvěřitelně vysoké lícní kosti a silnou čelist s náznakem dolíčku na bradě. Rty byly plné a smyslné. Ramena měl o chlup širší, než Doyle.

 

Rhys

– člen královské stráže, čistokrevný šlechtic, býval bohem smrti

– měl do pasu dlouhé, bílé vlnité vlasy. Měřil necelý metr osmdesát. Byl malý, ale každý centimetr jeho těla tvořily svaly. Na břiše měl vypracované svaly. Ústa měla plné rty, vykrojené jako Amorův luk. Skvěle doplňovaly jeho kulatý, chlapecky hezký obličej i jeho oko. Duhovku tvořily tři modré kruhy – chrpově modrý kolem zorničky, nebesky modrý a nakonec barvy zimního nebe. Druhé oko bylo navždy ztraceno pod brázdami jizev. Stopy po pařátech se mu tály přes celou pravou horní část obličeje. Jedna jizva znetvořila jinak dokonalou pleť kousek od ostatních. Začínala na pravé straně čela a táhla se přes kořen nosu až na spodní část levé tváře.

 

Sholto

– Pán toho, co nikam nepatří, Pán stínů, Král běsů, (Zplozenec stínů – nehezké označení), temný sidhe, vůdce Hejna. Patří do královniny stráže. Je kříženec – jeho matka byla sidhe, otec ne. Jeden z královských fae

– hlas měl hebký, mužský, s lehkým přízvukem. Je vysoký, i když jen lidsky vysoký. Jeho oči mají tři odstíny zlaté: kovově zlatou kolem zorniček, jantarovou uprostřed a poslední kruh má žlutou barvu podzimního listí. Je pohledný. Má krásné vlasy, oči, pleť, obličej, ramena, všechno – až na to, že od bradavek až po pásek kalhot má trup pokrytý chapadly, z nichž každé má něco jako ústa.  Vlasy má dokonale bílé, husté a rovné, stažené do volného ohonu. Jsou dlouhé až ke kolenům, jako u starších sidhe, ačkoliv má teprve plus mínus dvě stě let. Má široká ramena a hrudník se mu pod bílou košilí rýsoval velmi slibně. Nos byl výrazný, téměř dokonalý, rty úzké a ústa široká. Boky měl štíhlé a pevné dlouhé nohy.

 

Pasco

– královský strážce, dvojče Rozenwyn

– měl kůži barvy jarního šeříku a jeho po kolena dlouhé vlasy byly růžové jako umělá velikonoční tráva. Oči měl jako tůně tekutého zlata.

 

Griffin

– bývalý snoubenec MG, člen královské stráže

– měřil metr devadesát a měl zlatavé tělo. Husté vlnité měděné vlasy mu spadaly na ramena. Jejich barva byla spíš kaštanově rezavá. Medové oči rámovaly černé dlouhé řasy. Jeho tříbarevné oči byly hnědé kolem zorničky, jasně zlaté a nakonec barvy leštěného bronzu.

 

Sithney

– královský strážce

– měl dlouhé hnědé vlasy.

 

Nicca

– královský strážce, míšenec – jeho otec byl jedním z krutěnek, matka čistokrevná sidhe

– měl šeříkovou pleť a fialové vlasy. Od ramenou přes paže a záda až dolů do kalhot měl vytetovaná obrovská motýlí křídla. Byla nádherná.

 

Conri

– královský strážce

– vysoký, temný, hezký s očima tří odstínů roztaveného zlata.

 

Ezekial

– královnin mučitel

 

Siobhan

– kapitánka Celovy stráže 

– malé postavy, jen o chlup vyšší než já, vlasy má bílé a stříbrošedé, jako pavoučí sítě. Pleť měla bledou, matně bílou, ne zářivou. Její oči byly matně šedé a zakalené, jako slepé oko mrtvé ryby.

 

Rozenwyn

– temná sidhe, členka Celovy stráže, zástupce kapitána

– vlasy barvy cukrové vaty měla vyčesané nahoru jako korunu z copánků, misku spletenou z umělé růžové velikonoční trávy. Její pokožka měla barvu jarních šeříků, oči jako roztavené zlato.

 

Fflur

– léčitelka, sidhe, členka královského dvora

– její kůže byla žlutá a připomínala jasnou barvu narcisů.  Žluté vlasy se jí vlnily kolem šatů. Její oči byly černé a v ostrém kontrastu k barvě obličeje.

 

babička Meredith

– poloviční skřítka a poloviční člověk, manželka Uara

– byla drobnější než já, měřila stěží sto padesát centimetrů. Její dlouhé, hnědé, vlnité vlasy jí splývaly kolem těla jako hedvábná záclona, aniž jí zakrývaly obličej. Měla pleť barvy lískového ořechu a pár vrásek, které neměly nic společného s věkem. Oči měla velké, stejně hnědé jako vlasy a lemované krásnými řasami. Ale ústa měla velmi malá a nos žádný. Její obličej vypadal jako hnědá lebka. Mohli jste vidět dva otvory, kde by měl správně být nos.

 

Uar Ukrutný

– dědeček Meredith z matčiny strany

– vysoký a svalnatý. Vlasy mu ve zlatých vlnách splývaly kolem těla. Obličej byl velmi hezký. Jeho oči měly několik odstínů modré.

 

Besaba

– matka Meredith, neměla čistou krev

– vysoká, nádherná, s krásným obličejem a rukama bílýma jako lilie

 

Eluned

– sestra (dvojče) Besaby, žije v Požehnaném království 

 

Artagan

– manžel Eluned, sidhe z Požehnaného království

 

Král Tanaris

– král Požehnaného království  

 

Dilys

– temná sidhe 

 

Arzhul

– temný sidhe

 

Yannick

– obr, milenec Temné královny

 

Bleddyn

– původně žil v Požehnaném království, poté vyhnán a přijat do Temného království. Význam jeho jména je vlk nebo vyvrhel.

 

Kurag

– král goblinů, s Kuragovým dvojčetem z těla krále goblinů, má zhruba osm set let

– jeho pokožka měla podobný odstín žluté jako Ffluřina. Ale byla poseta bradavicemi a hrboly. Každá nedokonalost jeho pleti však byla znakem krásy. Jeden veliký hrbol na pravém rameni skrýval oko. Hýbalo se nezávisle na ostatních třech žlutých očích, které krášlily jeho široký, ostře řezaný obličej. Mělo barvu fialek a dlouhé černé řasy. Hned nad pravou bradavkou měl ústa s plnými, rudými rty a malými bílými zoubky. Dvě tenké ruce mu vyrůstaly podivně z obou stran žeber. Pod páskem kalhot měl i pár tenkých nohou spolu s malým, ale plně funkčním penisem.  Vestoje jsem mu sahala zhruba doprostřed hrudníku. Ramena měl skoro tak široká, jako jsem já byla vysoká.

Královna goblinů

manželka Kuraga

– měla po obličeji rozeseto tolik očí, že vypadala jako přerostlý pavouk. Široká ústa beze rtů skrývala velké tesáky. Někteří z goblinů měli v těle jed. Vsadila bych se, že byla jednou z nich. Měla více párů rukou, ale pouze jeden pár silných, křivých nohou.

 

Kitto

– hadí goblin, jeho matka byla vznešená sidhe, otec goblin, měl téměř dva tisíce let

– měřil nanejvýš metr dvacet a jeho bledá pleť se leskla jako perleť. Poznám pleť sidhe, když ji vidím. Husté černé vlasy se mu na krku vlnily, ale měl je krátce střižené, jen po ramena. Obličej měl podivně trojhranný, s obrovskýma mandlovýma očima, modrýma jako safíry. Uprostřed těch krásně modrých duhovek měl podlouhlou zorničku, která vypadala jako černý proužek. Měl plné růžové, krásně vykrojené rty. Od místa, kam mu spadaly vzadu vlasy, až ke kostrči se mu táhly lesklé, duhové šupiny. Zadek měl malý a pevný. Když otevřel ústa, ukázal drobné tesáky. Jeho jazyk vystřelil ven jako červená stuha s červenými tečkami na obou koncích.

 

Keelin Nic Brownová

– kříženec goblina a skřítka. Její otec byl durig, skřet. Její matka skřítka

– pleť měla stejně hnědou jako babička Meredith, ale vlasy měla husté a rovné a spadaly jí až ke kotníkům. Její kůže je porostlá hustým, jemným chmýřím.  Její obličej byl plochý, beztvarý. Z jejího hubeného křehkého těla vyrůstalo několik paží (čtyři) a jeden pár nohou navíc. Oči měla hnědé. Výškou přikrčená dosahovala ke spodní části hrudníku prince Cela. Měla čtyři ňadra.

 

bezejmenný goblin

– byl malý i na goblina, něco přes půl metru. Řada oči táhnoucí se přes celé čelo z něj mezi gobliny činila vysloveného krasavce. Tomu, co měl na hlavě, říkali doslova „náhrdelník očí“. Jazyk měl hrubý, jako mají kočky. Měl dvě hlavní ruce a pak ještě jeden menší pár. Oba páry rukou byly zakončeny drápy.

 

Bhatar

– noční letec, jeden ze sidheské stráže Meredith v dětství

 

zlobři

– součást Hejna

– jejich pěst byla velká jako moje hlava, paže silná jako kmen stromu a hrudník širší než okénko dodávky. Obličej byl zákeřný, se žlutýma očima.

 

noční letci

– součást Hejna

– jejich bledá plochá tvář se štěrbinou úst, která vydávají pronikavý zvuk. 

 

Gethin

– (Škleboun), člen Hejna

– byl zhruba stejně vysoký jako já, měl černou pleť a oči jako tmavé drahokamy. Zašklebil se a odhalil řadu zubů ostrých jako žiletky. Měl neskutečně dlouhé uši, jako osel.

 

 

JEDUBABY

 

Černá Agnes

– vyšší než já. Měla obrovský zahnutý nos, malá jiskřící očka a pleť barvy zažloutlého sněhu. Vlasy měla suché a rozcuchané jako černou slámu a sahaly jí sotva k ramenům.

 

Nerys Šedá

– měla špinavě šedou pleť s velkými jizvami po neštovicích, které se táhly podél ostrého nosu jako krátery.  Rty měla tenké, že jen stěží zakrývaly ostré zuby.

 

Segna Zlatá

– měla zúžené žluté oči. Byla vyšší než já.

– všechny měly ruce zakončené drápy.

 

 

LIDÉ (popř. lidé s malou částí faeské krve)

 

Lucinda (Lucy) Tateová

– policejní detektiv

 

John Wilkes

– detektiv, spolupracuje s Lucy Tateovou

 

Raimundo Alvera

– detektiv

– vysoký snědý a štíhlý. Jeho ruce vypadaly příliš velké na tak úzká ramena. Měl tmavě hnědé oči lemované tmavými řasami, které přitahovaly pozornost. K zulíbání hezky tvarované rty. Vypracované břicho.

 

Riley

– mladý policista

 

Poručík Peterson

– policista

– středně vysoký muž se začínající pleší, velkýma rukama a svalnatým tělem.

 

Eileen Galanová

– advokátka kanceláře James, Browning a Galanová

– úhledná a nažehlená. Šedivějící blond vlasy měla perfektně učesané, make–up dokonalý. Dokonce měla i nablýskané lodičky.

 

Alistair Norton

– člověk, který uctíval sidhe, kouzelník 

– byl pohledný, vysoký usměvavý muž s širokými rameny a čistými rysy, mužný, až to bolelo. Rty měl na můj vkus poněkud úzké, obličej příliš mužný a oči nijak zajímavě hnědé. Vlasy, které měl stažené do culíku, měly divně hnědou barvu, ani tmavou, ani světlou.   

 

Frances Nortonová

– manželka Alistaira

– drobná blondýnka, atraktivní, malá, ale i tak o pár centimetrů vyšší než Jerremy nebo já. Blond vlasy v délce zhruba po ramena měla lehce zvlněné. Tmavé, husté obočí korespondovalo se stejně tmavými řasami, dramaticky lemujícími její zvláštně modré oči.

 

Naomi Phelpsová

– milenka Alistaira, z části sidhe (s faeskou krví)

– vysoká, štíhlá, atraktivní. Světle hnědá hříva lesklých rovných vlasů jí sahala až do pasu. Na první pohled by člověk řekl, že je jí kolem dvaceti, ale něco v jejích hlubokých hnědých očích mě přinutilo přidat jí dalších deset let.

 

Barry Jenkins

– novinář

– byl vysoký a hubený. Měl permanentní husté strniště.

 

Liam

– milenec Naomi

– měl špičaté uši, byl obřezaný, vlasy měl delší.

 

Donald

– milenec Naomi

– měl špičaté uši, vysoký, svalnatý, jako vzpěrač, s blond vlasy dlouhými až k pasu. Pohledný, ne vyloženě hezký.

 

mladý milenec královny Andais

– kolem osmnácti let

– blond vlasy měl nahoře dlouhé a od půlky hlavy vystříhané, jako skejťák, a kůži měl lehce opálenou od sluníčka nebo ze solária.

 

Brendan

 

Maury Klein

– odborník na techniku a sledovací zařízení v Greyově detektivní kanceláři

měl brýle.

 

Chris

– pomocník Kleina

 

recepční hotelu  + ostatní hotelový personál

palubní personál v letadle

policisté na policejní stanici