O sérii

 

Polibek stínů, první kniha v sérii o fey, vychází na podzim. Mohla byste nám o knize, o světě, v němž se odehrává, a o hlavní hrdince, Meredith Gentry, něco říct?

Přečetla jsem mnoho knih, které se blížily mé představě, jací by fey měli být, ale žádná z nich nebyla přesně taková, jaká by podle mě měla kniha o fey být. Tak jsem se rozhodla napsat svou vlastní, podobnou Anitě. S drsnou hlavní hrdinkou, která dokáže být stejně tvrdá jako kterýkoli chlap a která si dokáže s monstry hrát přesně tak, jak bych chtěla, aby si s nimi pohrávala. Kdyby lidé psali přesně, co bych chtěla číst, nic by mě netáhlo, abych sama psala.

V Merry jsem, stejně jako v Anitě, stanovila několik skutečností. Merry je přes 30, takže už to má v hlavě srovnané a sama se sebou je spokojená. I Anita, až překročí třicítku, se pak bude muset trochu uklidnit. Buď se ve třiceti uklidníte, nebo vám vybuchne hlava – vyberte si.

Merry si také už spory nevyřizuje tak přímočaře. Vyrostla na dvoře, kde neměla velkou moc, takže aby přežila, musela se naučit, jak své spory řešit správně.

Merryin svět se prolíná s Amerikou současnosti, velkým rozdílem je ale přítomnost magie a metafyzična. V tomto světě dostali fey po poslední válce s lidmi na výběr: buď vyjdou ze svých nor, pojmou za partnery lidi a vzdají se své kultury, nebo odejdou. Těm, kteří se rozhodli odejít, než aby se vzdali toho, kdo a co jsou, nabídl tehdejší prezident Thomas Jefferson domovy. Tak se fae přestěhovali do Cahokia Mounds v Illinois, k jedné z největších neolitických mohyl na světě.

Když jsem zjišťovala, které místo v Americe by se nejlépe hodilo na sídlo fae, tohle bylo perfektní. Fey se tak stali v Americe turistickou atrakcí, jejich královská rodina patří mezi naše občany, můžeme si je vyfotit, mohou se objevit v bulváru. Tím ale nechci říct, že by se nějak změnila současná politika v zemi. Ne. Fey jsou považováni za jinou rasu, trochu jako američtí indiáni, ale s mnohem větší autonomií.

Polibek stínů začíná v Los Angeles, kde Merry pracuje jako soukromé očko. Děj se pak odehrává částečně v LA a částečně v Illinois.

 

Zdroj: crescentblues.com