Postavy

přehled postav: olspet

 

FAE A ČÁSTEČNÍ FAE ŽIJÍCÍ VE SVĚTĚ LIDÍ

 

Merry Gentryová (pseudonym mezi lidmi)

– narozená jako Meredith NicEssusová, nyní Temná princezna, princezna Těla a Krve, členka dvora Říše kouzel, skutečná faeská (elfská) princezna, je z poloviny Temná (otec Essus), ale matka patřila k Požehnaným.  Její prababička byla skřítka.

„…krvavě rudé vlasy, které už trochu povyrostly a lechtaly mě na ramenou. Oblečení zvýraznilo zelenou a zlatou v mých trojbarevných očích. Má bledá pleť zářila.“ (Meredith)

„Nikdy jsem neviděl nikoho, jehož přirozená barva je sidheská šarlatová. Jako byste měla vlasy z rubínů.“ (Jeffery Maison)

„Zvedla jsem k ní oči s vědomím, že jejich zelenozlatá barva za clonou krvavě rudých vlasů spolu se záblesky alabastrové pokožky ji nenechá chladnou…“ (Meredith)

„Nejsem si jistá, jestli jsem někdy viděla tvá nahá prsa, Meredith. Na sidhe jsou trochu větší, ale velmi hezká.“(Andais)

„Byla jsem příliš malá, obdařená lidskými křivkami a mé vlasy, drahá bohyně, krvavě rudá!“ (Meredith)

„Má kůže zářila jako leštěná slonovina, vlasy házely odlesky jako granáty a mé oči, mé tříbarevné oči!“ (Meredith)

 

 

Strážní a společníci Merry

 

Doyle

– sidhe, zvaný Temnota, nyní kapitán princezniny stráže (Havranů), její milenec, bývalý kapitán královniny stráže, královnina Temnota, její pravá ruka, míšenec (jeho tety byly psi, babička byla jedním ze psů Divokého honu, dědeček púka) více než dva tisíce let starý, jeho meč nazývají Černé šílenství, dýky Jizva a Šrám

– byl černý, nikoli jako lidé, ale jako úplně černá noční obloha. Byl minimálně o třicet centimetrů vyšší než já a nejspíš o padesát kilo svalové hmoty těžší. Měl jemnou křivku vysokých lícních kostí, příliš ostrou bradu, zahnuté špičky uší a náušnice zdobily celou chrupavku úplně až nahoru, k drobným kroužkům. Havraní vlasy měl jako vždy pevně svázané do copu. Zepředu se mohlo zdát, že je má krátké, ale ve skutečnosti mu sahaly až ke kotníkům. Měl stříbrný kroužek v levé bradavce, rozložitá ramena, svalnatý hrudník a ploché břicho.

 

Rhys

– strážce a milenec Meredith, bývalý člen královské stráže, čistokrevný šlechtic, více než několik tisíc let starý, starší než Frost; jeden z prvních obyvatel ostrovů, starší než většina sidhe. Kdysi bůh smrti, pán ostatků (povolával mrtvé z hrobů), jeho meč nese název Strašlivá smrt

– byl samý sval, vlasy mu jako lesklá záplava bílých kudrn splývaly po holých ramenou na svalnatá záda, pravou stranu obličeje tiskl do polštáře, takže nebyly vidět jizby v místě, kde přišel o oko. Byl chlapecky krásný a vždycky bude. Jeho oči mají chrpově modrou část, druhý, nebesky modrý kruh a poslední kružnici barvy zimní oblohy.

 

Nicca

– strážce a milenec Meredith, míšenec – otec byl stvoření s motýlími křídly a nepatřil mezi sidhe, přesto byl fae, má pár set let, je potomkem národa Bucca-Dhu

– když byl vzhůru, byl ve tváři velmi hezký, dalo by se říct až krásný. Ve spánku měl výraz andělíčka. Vypadal tak nevinně, křehce. Dokonce i tělo měl měkčí, méně svalnaté. Dlaně mu ztvrdly od držení meče a pod sametově hebkou pokožkou nechyběly svaly, ale oproti ostatním strážcům se zdál skoro něžný, spíš jako dvořan než žoldák. Jeho obličej se ke zbytku těla hodil i nehodil. Měřil něco přes metr osmdesát a převážnou část z toho tvořily dlouhatánské nohy. Štíhlý pas a dlouhé ruce to všechno krásně vyvažovaly. Většina jeho těla byla vyvedena v odstínech hnědé. Pokožka měla barvu mléčné čokolády a vlasy, které mu spadaly až ke kolenům, byly sytě hnědé.  Nebyl klasický brunet.  Měly barvu spadaného listí, které leželo na zemi příliš dlouho, až získalo sytě hnědou barvu. Genetika nakreslila na Niccova záda křídla jako obrovské tetování, jen mnohem živější, než by svedla jakákoli barva nebo inkoust. Hrálo barvami od jeho ramen, přes záda a zadek až ke kolenům: žluto-hnědou, žlutou; modré, růžové a černé kruhy vypadaly jako oka na křídlech můr.

 

Frost

– Doylův zástupce (člen stráže), milenec Meredith, královna mu říká Vražedný Frost, jeho meč se jmenuje Polibek zimy

– když seděli vedle sebe, byl stejně vysoký jako Doyle. Když stál, byl o pár centimetrů vyšší. Měl širší ramena a objemnější tělo. Stříbrné vlasy, které připomínaly vánoční ozdoby, měl stažené do pevného culíku a odhalovaly tak čisté, pevné rysy jeho obličeje, až k nekoukání krásného.  Měl bouřkově šedé oči, barvy dešťových mraků

 

Galen

– stráž a milenec Meredith, asi o sedmdesát let starší než Meredith, míšenec - jeho otec byl skřítek, matka šlechtična sidhe

– má krásný úsměv, zelené oči a světle zelené vlnité vlasy, které mu sahají pod uši.  Měl bezchybnou, perleťově bílou pokožku s jemným nádechem do zelena a tmavě zelené chlupy na hrudníku, silná záda, široká ramena a dokonalé paže. Jediný tenký copánek vlasů, dlouhý pod pas, se mu něžně vlnil po kůži

 

Kitto

– poloviční goblin, matka byla vznešená sidhe, Požehnaná a otec goblin, je přes dva tisíce let starý, je jedním z mála, co zbylo z rodu Bucca-Gwidden

– měl pokožku měsíčně bledou jako já a Rhys nebo Frost. Husté, lehce zvlněné černé vlasy se podobaly Doylovým. Měřil jen metr dvacet a vypadal jako dokonalá panenka v chlapeckém provedení. Tedy až na pruh duhových šupin, které se mu táhly dolů po zádech, a obrovské mandlové oči, modré jako nebe, s oválnými zorničkami, jako mají hadi. Uvnitř jeho krásně tvarovaných úst se skrývaly zatažitelné tesáky a dlouhý rozeklaný jazyk, kvůli němuž šišlal, když si nedával pozor. Jeho ruce byly tak maličké. Byl jediný muž, kterého jsem kdy poznala, jehož ruce byly menší než moje.

 

Sage

– velvyslanec krutěnek u Meredith

– drobounký, tělo měl velké jako malá panenka Barbie. Sytě žlutá křídla s černými pruhy a modrými a tmavě oranžovými tečkami byla větší než zbytek těla. Tělo mělo světlejší odstín žluté než jeho křídla. Ručky měl droboučké, o nic větší než nehet na mém malíčku. Oči měl černé a mrtvé jako oči panenky. Byl drobný, ale svalnatý. Husté střapaté žluté vlasy mu visely v neposedných pramenech kolem trojhranného obličeje. Některé prameny měl dlouhé až na ramena.

– Ve zvětšené velikosti měřil skoro stejně jako já, sto čtyřicet, sto padesát centimetrů. Křídla, která byla v malém provedení krásná, vypadala jako vitráž, umění připevněné k zádům. Pod žlutou kůží se rýsovaly svaly, a když se ohlédl přes rameno, viděla jsem jeho mandlové oči a vlhké plné rty.

 

 

Ostatní fae a polofae ve světě lidí

 

Jeremy Grey

– šéf detektivní agentury (Greyova detektivní kancelář specializující se na nadpřirozené případy), šéf Meredith, kouzelník, původem trow

– byl jen o kousek menší než já, štíhlý, ale silný, s mužnými rameny. Oblek měl tmavě šedý, o několik odstínů tmavší než barva jeho kůže. Krátké, dokonale střižené vlasy byly naopak o něco světlejší. Dokonce i oči měly šedou barvu. Jeho úsměv byl zářivě bílý. Jediné, co skutečně kazilo jeho jinak dokonalý obličej, byl nos. Utratil spoustu peněz za nové zuby, ale dlouhý nos, připomínající zobák, nechal tak, jak byl. Obočí si tvaroval vytrháváním.

 

Maeve Reedová

– čistokrevná Požehnaná sidhe, nyní vyhoštěná, zlatá bohyně Hollywoodu, kdysi dávno byla bohyní Conchenn, do chvíle, než ji Taranis, král Světla a Iluzí, vypověděl z Požehnaného království i z celé Říše kouzel

– používala kouzla, aby působila lidštěji. Byla vysoká a štíhlá a v okrových kalhotách se rýsovaly obliny jejích boků. Výstřih odhaloval dráždivě snědou pokožku a kousek pevných, malých ňader. Měla postavu top modelky. Dlouhé rovné blond vlasy, které jí sahaly až k pasu, měla přichycené tenkou hnědou čelenkou. Její pokožka byla hezky opálená. Měla jemně řezaný obličej a neuvěřitelně modré oči.

– jako sidhe měla modré oči, ale ve třech odstínech. Okraj tvořil široký tmavě modrý kruh jako safír, následoval mnohem tenčí kroužek bary roztavené mědi a nakonec stejně tenký zlatý kroužek kolem zorničky. Co však bylo nevídané dokonce i mezi sidhe, byl způsob, jakým si měděná a zlatá barva proklestily cestičky přes její duhovku, která vypadala jako lazurit. Její oči připomínaly modré nebe za bouře, protkané blesky. Její pokožka byla jemně zlatá, vlasy vybledly do téměř platinové blond.

 

Bucca-Dhu

– dříve sidhe, kdysi uctíván jako bůh, mezi lidmi používá jméno Mikuláš Klubko

– měřil něco přes šedesát centimetrů, drobná chodidla dělala v pokrývce malé boule. Měla jsem pocit, že mu něco chybí, přestože to tak nebylo. Jeho hlava mi připadala na tak hubené tělo příliš velká. Oči měl v poměru k obličeji obrovské a vodnaté, skoro jako by původně patřily někomu jinému. Nos byl, stejně jako oči, příliš velký. Působilo to, že oči a nos zůstaly stejné, zatímco se zbytek obličeje zmenšil, scvrknul a sešel. Kůži měl bledě hnědou a paže tak hubené, že vypadaly jako tlustší sňůra. Nakrátko střižené, ale husté tmavé vlasy se mu při pohybu shlukovaly do špiček.

– Vypadal jako by někdo vzal sidhe a slisoval do velikosti většího králíka

 

 

FAE Z ŘÍŠE KOUZEL

 

Temné království

 

Barinthus – sidhe, jeden z nejstarších, je bytostí vody, kdysi vládl všem mořím kolem britských ostrovů, přítel Meredith, její stoupenec na Temném dvoře

 

Královna Andais

– královna Temného království, královna Vzduchu a Temnoty, Vládkyně sidhe, teta Meredith

– černé vlasy měla stažené nahoru a obličej a štíhlý krk jí rámovalo několik zvlněných pramenů. Rty měla nalíčené rtěnkou rudou jako krev a šedé oči zase černou linkou, takže v jejím obličeji vypadaly obrovské.

 

Princ Cel – syn Andais

 

Siobhan

– kapitánka Celovy stráže, dříve patřila k bohům smrti

– měla úplně bílou kůži, vlasy jako pavučinu a byla spíš menší postavy

 

Ezekiel – dvorní mučitel na Temném dovře, smrtelný

 

Sholto – Pán toho, co nikam nepatří, král běsů, také zvaný Zplozenec stínů 

 

Esras – sidhe, uměl vyvolat prastaré, patří k Temnému dvoru

 

 

Požehnané království

 

Král Taranis

král Požehnaného království, král Světla a Iluzí, Hromovládce, prastrýc Meredith

v zářící podobě mu vlasy spadaly ve zlatých vlnách kolem obličeje, který byl tak osvětlený, že z něj byly vidět v podstatě jen oči. Duhovku tvořily tři jasně modré kruhy jako tři různé oceány ozářené sluncem.

– ve své skutečné podobě byla jeho obrovská zornička jako květina s mnoha zelenými lístky v různých odstínech zelené. Některé byly lemovány bíle, jiné černě. Oči barvy smaragdů, listů v čase léta a hluboké klidné vody. Pestrá barva vlasů se neobjevila najednou, přicházela postupně. Byla karmínově červená, kterou umí vykouzlit jen červánky, kdy máte pocit, že se po nebi rozlila neonová krev. Některé prameny byly červeno-oranžové, která se objeví na obloze ve chvíli, kdy slunce užuž zapadá za horizont. A pár pramínků bylo žlutých, jako utkaných ze slunečních paprsků.

 

Besaba

– nevěsta míru, matka Meredith, princezna Požehnaného království, její matka byla napůl skřítka, Eluned je její sestra - dvojče

– vlasy jí spadají v hustých dokonalých vlnách až pod pas a mají úplně obyčejnou hnědou barvu. Oči měla čokoládově hnědé s předlouhými řasami. I její pokožka byla krásná.

 

Eluned

– princezna Požehnaného království, dvojče Besaby

– měla zářivou pokožku

 

Hedwick

tajemník krále Taranise pro společenské záležitosti

– muž se zahnutým nosem a kůží barvy hyacintů

 

Rosmerta

– vévodkyně Požehnaného království, hlavní Taranisova sekretářka

– zlatorůžové šaty dokonale podtrhovaly zlatavou pokožku a tmavozlaté vlasy.

 

Emrys – bývalý přítel Maeve Reedové u Požehnaného dvora

 

Conan z Cualy – druhá žena Taranise

 

Edain – jedna z Požehnaných

 

Adaria – Požehnaná, první žena Taranise

 

Sholto – Pán toho, co nikam nepatří, král běsů, také zvaný Zplozenec stínů 

 

 

Ostatní fae a polofae

 

Král Kurag – král goblinů

žlutá kůže byla pokrytá hrboly, v obličeji měl dvě oranžové oči a v horní části obličeje bylo třetí oko jako slunce schované za mraky. Má na těle (na boku) parazitické dvojče, tvořené jedním fialovým okem, ústy, dvěma tenkými pažemi, dvěma stejně tenkýma nohama a malým, byť plně funkčním penisem.

 

Královna Niceven – královna krutěněk (polofae)

její obličej tvořil dokonalý bílý trojúhelník. Její pokožka měla šedavý nádech. Bílo – šedé kudrnaté vlasy měla upraveny do vyumělkovaných lokýnek jako panenka za starých časů. Z průsvitných róba odhalovala její drobná špičatá ňadra, téměř vystupující žebra i rozkošné malé nožky obuté do střevíčků z okvětních lístků. Myš vedle ní vypadala jako německý ovčák v poměru ke mně. Tělo bylo štíhlé, možná spíš vyzáblé. Obočí šedivé a tenké.

 

Dvorní dámy Niceven – každá měla na sobě šaty v barvě svých křídel – rudé jako růže, žluté jako narcis a fialové jako kosatec. Jedna byla černovlasá, druhá blond a třetí hnědovláska.

 

Pol – otec Nicevenina dítěte, její manžel

 

 

LIDÉ

 

Jeffery Maison

– zaměstnanec Maeve Reedové

– něco málo pod metr osmdesát, s širokými rameny a štíhlým pasem a ve značkovém obleku. Měl krátké, ale pěstěné prsty a skvěle upravené hnědé vlasy. Zářivě bílý úsměv ho musel stát spoustu peněz. Byl pohledný, přesto však všední.

 

Marie

– osobní asistentka Maeve Reedové, něco kolem dvaceti let

– vysoká štíhlá žena s olivovou pokožkou a krátkými hnědými vlasy. V kozačkách na podpatku měřila něco přes metr osmdesát.

 

Gordon Reed

– manžel Maeve Reedové, režisér

– měl krásný bílý úsměv. Vše ostatní na něm vypadalo tak nezdravě, že uměle vybělený chrup zdůrazňoval sinalou pokožku a propadlé oči. Kdysi vysoký hezký muž.

 

Nancy – služebná Maeve Reedové, šedesátiletá, v uniformě služebné

 

Ethan Kane

– médium, expert na bojová umění, spolumajitel agentury Kane a Hart

– byl zhruba tak vysoký jako Rhys, ale působil vyšší. Jako by zabíral více místa a s fyzickou výškou to nemělo co dělat. Jeho krátké vlasy byly hodně tmavě hnědé, téměř, ale ne úplně černé. Nosil brýle bez obrouček, takže na jeho obličeji nebyly téměř vidět. Dalo by se říct, že byl hezký. Měl široká ramena, atletickou postavu, výrazné čelisti a dolík na bradě. Oči za brýlemi měly oříškově hnědou barvu a rámovaly je dlouhé řasy. Stále vypadal, že s něčím nesouhlasí.  Ten soustavně kyselý výraz ničil veškerý šarm.

 

Julian Hart a Jordon Hart

– dvojčata, nejmocnější kouzelníci z řad smrtelníků, spolumajitelé agentury Kane a Hart

– oba měli středně hnědé vlasy na bocích střižené na krátko a nahoře o kousek delší, aby je mohli upravovat do špiček – velmi stylové a moderní. Oba měřili metr osmdesát a byli dost hezcí na to, aby mohli dělat modely. Julian měl dolík v koutku úst o něco hlubší a tváře o chlup jemnější.

 

Adam Kane – bratr Ethana, milenec Juliana

 

Max Corbin – jeden ze zaměstnanců agentury Kane a Hart, táhlo mu na padesát

měřil necelý metr osmdesát a podobal se skříni – samá hrana, ruce s obrovskými klouby nevyjímaje. Vlasy měl krátce střižené, takže vypadal jako stylový drsňák. Nos měl několikrát ošklivě zlomený, takže byl teď křivý a tak trochu rozmáčklý.

 

Frank – zaměstnanec agentury Kane a Hart

vysoký, samá ruka, samá noha a vypadal mladě, ještě mu teklo mléko po bradě.

 

Další zaměstnanci agentury Kane a Hart – svalovci

 

Lucinda Tateová

detektiv, oddělení vražd

– vždycky měla cynický výraz. Byla o hlavu vyšší než poručík Peterson, měla dlouhé nohy a husté hnědé vlasy

 

Tereza – jasnovidka, zaměstnankyně Greyovy detektivní kanceláře

 

Poručík Peterson

– detektiv

– byl středně vysoký, plešatící, evidentně svalnatý

 

mrtvá na místě činu

– 23 let, blonďaté vlasy měla přilepené k obličeji a prameny, kterých se dotkl oceán, byly tmavší. Dlouhé nohy měla bosé a opálené. Byla krásná i po smrti. Byla hodně štíhlá.